MZŠ Kamenačky mají TALENT(y)

23 června, 2015 12:35 am

TALENT_2015_LETÁK_GRAFIKA

Školní rok sice končí posledního srpna, ale vysvědčení už je skoro tady. A po něm zasloužené, sladké, úžasné a báječné prázdniny. Ještě než se ale rozběhnefreedom-307791_640me k vodě, do lesa, k babičkám a na chaty, prostě předposlední den, v pondělí 29. června v 16 hodin, se v Dělnickém domě v Židenicích ukáže, jaké máme na naší škole talenty.

Začíná totiž nultý ročník akce „KAMENAČKY MAJÍ TALENT“. Zpívat, tančit, hrát a vůbec bavit obecenstvo budbreakdance-149761_640ou jen žáci školy. Nachystaná bude i výstava grafik, maleb a dalších artefaktů. Ten, kdo prošel několka koly předvýběru o sobě může říct, že má talent na to, jak zaujmout a pobavit lidi.

Žádná soutěž, žádné předhánění se o ceny, žádné nervy. Snad jen trošku trémy na pódiu Dělnického domu, ale to se dá pochopit. Scénář psali sami účinkující tím, co nabídli. Já umím to a ten zas tohle…, určitě si vzpomenete na Voskovcovu a Werichovu legendární písničku.

Paní učitelky Jitka Pospíšilová, Tereza Langová a pan učitel Pavel Kubíček zatím pečlivě sestavují playlisty a radí účinkujícím. Ještě je čeká generálka, vystoupení pro spolužáky a potom,… potom přece přijdete Vy. Určitě vás bude plný sál a povedená vystoupení budou mít potlesk, který bude slyšet až na ulici.

S poslední oponou se rozloučíme a pomyslenou oponu zatáhneme v úterý i za školním rokem. Zatím ale probíhá těšení a chystání se na prkna, která znamenají svět, pro naše deváťáky to platí doslova. Celé vystoupení si poctivě odmoderují a snad moc neprozradím když řeknu, že divákům připravili film. Úplně naposledymaxresdefault (5) se s nimi ovšem budeme loučit v úterý v devět hodin před školou.

Těšíme se na Vás v hledišti Dělnického domu i při zamávání deváťákům na cestu do života.

Jiří Šebela