Mravenečkové obsadili hotel Renospond

2 května, 2016 8:27 pm

V době od 2. do 6. května 2016 zavítaly děti 1.B na školu v přírodě do hotelu Renospond u Proseče, kde pomáhaly Ferdovi Mravencovi najít cestu zpět ke svému mraveništi. A že nebyla tato cesta zrovna jednoduchá se mohly děti přesvědčit samy při plnění ne vždy zrovna lehkých úkolů.

První den jsme navštívili záchrannou stanici zvířátek Pasíčka, vyrobili jsme si šátek Ferdy Mravence a splnily první úkoly. Druhý den nám počasí moc nepřálo, ale přesto jsme prožili spoustu dalších mravenčích úkolů a překvapení. Mimo her jsme navštívili Skalní obydlí ve Zderazi a stavěli domečky pro Ferdy Mravence. Ve středu se počasí neumoudřilo a tak jsme strávili den v mravenčí komůrce. Zahráli jsme si nejen velkou mravenčí hru ale i spoustu dalších. Ve čtvrtek nám již počasí přálo a krásně svítilo sluníčko, proto jsme se vydali na nákup do nedalekého městečka Proseč. Večer nás čekalo vyhodnocení nejlepšího mravenčího chlapce a dívky. Přiletěla se na nás podívat Beruška, která nás zaslouženě obdarovala medailí Ferdy Mravence a pamětním listem. Poslední den nás čekal úklid mravenčích světniček a balení. Poté jsme se vydali hledat poklad, ke kterému nás navedl po celou dobu našeho mravenčího dobrodružství Brouk Pytlík. Poklad jsme s úspěchem našli a už se těšili na světničky u našich maminek a tatínků.