Lyžníci z Kamenaček se na sjezdovce v Němčičkách představili již podesáté

1 března, 2016 2:46 pm

Podařilo se nám uskutečnit již 10. jubilejní ročník lyžařského kurzu pro žáky 1. stupně MZŠ Kamenačky. A tak bilancujeme.

V této letošní zimě nezimě jsme měli opět štěstí a lyžovali jsme na sněhu, tak jako pokaždé ve všech předcházejících devíti letech. Pokud by nebyl sníh přírodní nebo technický, lyžovali bychom na umělém povrchu, kterým je pokryt celý 250 m dlouhý svah.

Pouze 2x v historii našeho lyžování jsme zažili déšť. Ale ani ten nám nezabránil vytáhnout pláštěnky a s úsměvem kličkovat mezi kapkami deště.

Před deseti roky jsme začínali s 35ti zájemci a všichni společně jsme očekávali, zda se první vlaštovka s lyžováním na Kamenačkách ujme. A povedlo se nám to. Velmi rychle se počet zájemců zvýšil až na možných 85 účastníků a další zájemci jsou vždy připraveni jako náhradníci. S přibývajícími roky začalo přibývat malých lyžařů, kteří jezdili opakovaně a zlepšovali své lyžařské dovednosti. Kdysi prvňáčci dospěli na 2. stupeň a tak se nám daří pokračovat a naplňovat lyžařské kurzy i zde na maximální možný počet.

Zkrátka, podařilo se nám otevřít cestu lásky k lyžování nemalému počtu dětí a naše lyžařské kurzy v Němčičkách se staly velmi oblíbenou a vyhledávanou akcí na naší škole.

Poděkování patří všem, kteří se každoročně podílejí na organizaci, počínaje instruktory a lidmi ze sportovního areálu TJ Sokol Němčičky, přes rodiče dětí, řidiče autobusů až po pedagogy a vedení naší školy. Je to souhrn nadšenců, kteří věnují svůj čas dobré službě a tou je rozvíjení sportovně pohybové aktivity dětí. Odměnou nám jsou šťastné a radostné úsměvy malých lyžařů, nezapomenutelné zážitky a vzpomínky.

Určitě budeme v naší tradici pokračovat a ani nepřízeň počasí v podobě teplých zim nás neodradí v našem snažení.

/Mgr. Ivana Nekudová, vedoucí LVK

D3S_4612