Kurz angličtiny s rodilým mluvčím přímo na naší škole

2 května, 2018 10:52 am

V termínu od 28. 5. do  1. 6. 2018 proběhnou na naší škole dva jazykové kurzy anglického jazyka pod vedením rodilých mluvčích. Zkušení lektoři pomohou žákům 2. stupně zdokonalit jejich jazykové dovednosti intenzivním procvičením slovní zásoby a gramatiky v kombinaci se správnou výslovností. Cílem kurzů je u žáků probudit sebejistotu v mluveném i psaném projevu a hlavně překonat prvopočáteční ostych. Výuka bude probíhat celý týden, 6 vyučovacích hodin denně. Na závěr obdrží účastníci certifikát o absolvování kurzu.

Mgr. Pavla Krátká, učitelka AJ, NJ

A co tomu říkají naši žáci?

Do kurzu s rodilým mluvčím jsem se přihlásila, protože mi přišlo zajímavé mluvit s člověkem, který mluví angličtinou jako rodným jazykem. Navíc jsem nikdy v mém životě s někým takovým nemluvila. Neměla jsem dodnes možnost se setkat s Britem či Američanem.  A to je docela smutný, ne? Nejsem jediná, komu se tato možnost si angličtinu procvičit líbí. Když, jsem to řekla doma, moji rodiče se úplně rozzářili. Je to pro mě možnost se v angličtině zlepšit, říkali.

A co na to já? Bude to velká zkušenost a určitě dostanu nějaké dobré rady – to se přece vyplatí. Myslím si, že mluvit celý týden jenom anglicky, je trochu zvláštní, možná toho budu mít na konci týdne plné zuby?! UvidímeJ !  Každopádně jdu do toho!!! Tahle akce je, jak říkáme my angličtináři, ⁎AWESOME !!! (⁎pro ty, kdo má v angličtině ještě mezery AWESOME = působivý, úchvatný, velkolepýJJJ).

Tereza Šilhavá, žákyně 7. A