Kdy cvičit, či necvičit, to je to, oč tu běží

30 srpna, 2016 5:55 pm

Všichni, kdo sledují rekonstrukci tělocvičny a školního hřiště si kladou otázku, jestli se začátkem školního roku začne cvičit.

Učitelé 20160829_165354zatím po dohodě se stavební firmou a po proškolení do prostorů tělocvičny a vnitřní nářaďovny nastěhovali pomůcky. Zatím probíhá inventura a úprava pomůcek tak, aby ty, které budou stát na nové ploše tělocvičny nezničily krásný sportovní povrch. Všichni, kdo na povrch již vstoupili si ho velmi pochvalují, je opravdu úžasný. Příjemný, pružný, prostě sportovní krása. Povrch je také velmi příjemný i pro bosé cvičence. O to více se učitelé nemohou dočkat, až s dětmi proběhnou.

Všichni cvičenci budou nyní muset mít takovou sportovní obuv, která povrch nezničí, která nedělá čáry, je čistá, bez kamínků v podrážce. „Sálovky“ budou nejlepší, ale je celá řada jiných typů sportovních bot, které je možné použít. Určitě to ovšem nebudou kopačky, boty s různými druhy „špuntů“ nebo černé čárující a barvící podrážky.

První kolaudace se koná ve středu 31. srpna 2016. Zda objekt dostane potřebná povolení ještě není jasno. Všichni ve škole a v jejím okolí si to přejí. Všichni ale také rozumí tomu, že v nezkolaudované tělocvičně cvičit nelze. O kolaudaci žádají příslušné orgány (hasiče, hygienu atd.) stavební firma v součinnosti s technickým dozorem investora.

Pokud bude i úředně možné cvičit, platí rozvrh, který dostanou žáci ve škole od učitelů. Rozbíhal by se v pondělí 5. září a běžel by beze změn až do konce školního roku, v což doufáme. Loňské tři změny rozvrhu v průběhu školního roku byly opravdu velmi nepříjemné.

Druhá varianta, že kolaudace neproběhne úspěšně by znamenala, že se bude cvičit jen v omezené míře. Rozvrh zůstane stejný, měnit ho nechceme. Jen některé hodiny TV prostě odpadnou. Byly by to všechny nulté ranní hodiny TV „na sedmou“ a všechny pozdější odpolední hodiny po půl druhé. Poslední hodiny TV by tedy byly šesté vyučovací hodiny do 13.30. Cvičili bychom od 1. do 6. vyučovací hodiny za hezkého počasí venku na hřištích v okolí školy nebo na Bílé hoře. Za deště by měly děti jiný program. Stavební firma se velmi snaží vše uvést do pořádku tak, aby v měsíci září byla tělocvična škole a dalším cvičencům k dispozici. Nyní ovšem není jasno, kdy přesně to bude.

Učitelé tělesné výchovy nachystají dětem v září jeden několikahodinový program mimo školu, aby žáci měli možnost pořádně se protáhnout při sportovních soutěžích.To vše nás tedy čeká, když nebudeme moci tělocvičn20160829_164619u použít.

Sportovní hřiště na dvoře školy má také stavební skluz, ale firma se snaží harmonogram dohnat co nejvíce a využít nynějšího hezkého počasí.