Jak jsem se stala členkou Městského parlamentu dětí a mládeže

1 dubna, 2016 9:28 am

Dne 22.3. jsme se já, Markéta Petřicová, a Anička Jedličková zúčastnily zasedání základek, pořádané Městským parlamentem dětí a mládeže (MPDM ) v Lužánkách.

Na akci se sjelo mnoho škol z celého Brna, nejvzdálenější byla asi z Kohoutovic. Harmonogram byl následující: hry na představování, rozdělení do skupin a workshopy, svačinová přestávka (nutná, pro zájemce byla možnost povídat si
se členy MPDM), prezentace a poté volby nových členů.

Seznamovací hry probíhaly tak, že jsme si všichni stoupli do kruhu, pak si každý vzal jmenovku, na ni napsal své jméno a dal ji doprostřed, jmenovky se potom rozdaly a my museli najít toho, kdo byl na nálepce napsaný. Měli jsme o daném člověku něco zjistit a následně ho před ostatními představit. Představování bylo velice zábavné :D.

Další bod programu (workshopy) byl též velice zajímavý. Stěhovali jsme se v pěti skupinách po pěti stanovištích. Workshopem, kterým jsme začali, jsme i skončili. Prezentovali jsme, o čem je dané téma.

Následovalo kandidování do parlamentu a volba kandidátů. Kandidátů se přihlásilo celkem 14, včetně mě. Po odhlasování nastala krátká pauza na vyhodnocení a
po pauze se vyhlašovaly výsledky. Přijímalo se osm členů. Po vyhlášení sedmého člena jsem ztrácela naději, že by mě vůbec mohli vyhlásit, ale opak se stal pravdou, měla jsem největší počet hlasů. Nasbírala jsem jich celkem 21 z cca 30. Já i Anička jsme byly z výsledků nadšené, stejně jako paní asistentka, která nás doprovázela. Byl to příjemný zážitek a těším se na další zasedání, které proběhne v polovině dubna.

/Markéta Petřicová, 8. A