FOOD, FOOD, FOOD!

5 prosince, 2019 5:12 pm

….neboli JÍDLO bylo poslední týdny hlavním tématem výuky angličtiny ve čtvrtých třídách. Žáci se celý listopad učili o jídle. Nakupovali potraviny a pak mluvili o tom, co komu chutná a nechutná, následně si jídlo objednávali v restauraci a psali, co jedí během dne. Když si pak přečetli o tom, jaká typická jídla se jí v Anglii, dostali žáci jedinečnou možnost vyzkoušet, jak chutná pravé anglické jídlo. Všichni si pochvalovali typické anglické sušenky k čaji, které byly obzvlášť chutné v kombinaci s pomerančovou marmeládou. Sladké pochoutky pak holky a kluci zajedli slanými brambůrky s příchutí octa, které Angličané přímo milují. Většina žáků byla překvapená chutí v Anglii oblíbeného chutney z červené cibule, které i přes nevábnou vůni docela dobře chutnalo.

Následující hodinu zpestřily děvčata z 8.A, která již umí velmi dobře anglicky. Představily čtvrťákům recept na anglické sušenky a připravily těsto. Z něj pak upekly sušenky a nabídly je každému žákovi. Ti byli nadšeni a mnozí si recept vzali domů s příslibem, že si doma s rodiči zkusí sušenky připravit a možná je i zařadí i do svého vánočního cukroví.