English Focus u nás ve škole

14 června, 2018 9:04 pm

V termínu 28. 5. – 1. 6. 2018 se pro zájemce 6., 7. a 8. ročníků konal jazykový kurz angličtiny pod vedením rodilých mluvčích. Žáci se věnovali celý týden zdokonalování svých komunikačních dovedností a rozšiřování slovní zásoby.
A jak to probíhalo? Jak se kurz dětem líbil? To a mnohem víc se dozvíte z následujících poznámek našich žáků. Tak se tedy pohodlně usaďte a můžeme začít. „Můj milý deníčku………“

Mgr. Pavla Krátka, vyučující AJ, NJ

  1. 5. – pondělí

Kurz angličtiny začíná. První tři hodiny nás učila Courtney a na další tři vyučovací hodiny k nám přišel Ben. Velmi rychle jsme se seznámili. Oba jsou super. Procvičovali jsme abecedu a jazyky jsme si poctivě lámali u jazykolamů. Už se těším na zítra.

  1. 5. – úterý

Dnes jsme se s Courtney ocitli v roce 2068 a diskutovali jsme o tom, jak asi budou vypadat mobilní telefony. Každý měl nějaký ztřeštěný nápad a byla to velká legrace.

  1. 5. – středa

Hurá, vydáváme se s Benem na cestu z New Yorku do Seattlu, po cestě prozkoumáváme Grand Canyon. Pecka!! Přece nebudeme celý den hlady! Vyrábíme si s Courtney vlastní jídelní lístky.

  1. 5. – čtvrtek

To to letí. Je tu čtvrtek. Dnes se ocitáme na pustém ostrově. Pak jak mávnutím kouzelného proutku jsme všichni v Itálii a při hře „mafie“ chytáme padouchy.

  1. 6. – pátek

Pátek uvedl Ben slovy „Happy Friday“. Pak už jsme na nic nečekali a zaujali místa soutěžících v kvízové hře. Otestovali jsme svoje znalosti od Harryho Pottera až k historii USA. Škoda, že už to končí.

A jak to hodnotíme? Výuka probíhala jinak, než jsme zvyklí. Museli jsme se víc zapojovat a víc mluvit. Ve třídě jsme byli jenom my a naši lektoři. Nezbylo nám nic jiného, než se spolehnout sami na sebe. V hodinách jsme hráli hry a tak se dostali k různým tématům. Navíc byli oba naši učitelé Courtney i Ben prostě super a byla s nimi legrace. Jen škoda, že u nás nezůstanou napořád!