Družinový výlet do modelového světa

13 října, 2016 9:45 am

V úterý 11. 10. 2016 jsme s družinkou navštívili Modelový svět. Hned po příchodu bylo jasné, že bude legrace. Tolik aut, letadel, lodí a vlaků všech možných velikostí, najdete právě tady. Mohli jsme si sami vyzkoušet, jak je těžké ovládat závodní auto, zasoutěžit si, kdo z nás je na dráze rychlejší. Zkouška v ovládání auta byla těžká, ale někteří z nás ji zvládli dokonale.

Nejvíce se nám líbilo město, které bylo mnohonásobně zmenšené a tak jsme jej měli, jako na dlani. Ve městě nechyběly všechny dopravní prostředky, stromy, železniční stanice, dopravní značky, autobusová zastávka, silnice, místo lidí tady auta a vlaky vozily pohádkové bytosti, zkrátka tohle modelové město bylo jako živé a působilo opravdově.

Nejhezčí zážitek pro nás byl, když se setmělo a byla ve městě noc. Kdo chtěl, mohl si vybarvit obrázek na památku a odnést si modelovou nálepku. Cestou zpět jsme dostali drobnou sladkost a jelo se zpět do školy.