Druhý den vodáckého výletu

2 června, 2022 11:25 am

V úterý po probuzení deváťáky čekala vydatná snídaně v kempu. Museli se totiž posilnit na výlet do Českého Krumlova a následné nalodění na yukony a rafty. Ranní prohlídce města předcházely lehké sprinty na vlak, a tak tento den započal opravdu výživně.

Prohlídka Českého Krumlova trvala celé dopoledne, žáci se podívali na zámecké zahrady, prošli centrum města a ochutnali místní speciality. Poté na břehu řeky začalo zaučování a příprava na plavbu. Deváťáci si tedy oblékli záchranné vesty, nahodili přilby a vyrazili za dobrodružstvím.

Počasí přálo až moc, na vodě se nedalo nikam schovat, a tak se žáci vzájemně hydratovali šplícháním vody na všechny strany. Po příjezdu do kempu se kromě drobných mozolů z pádlování ošetřovaly i lehké popáleniny od sluníčka. 

Společný večer naši deváťáci trávili u ohně, který si sami nachystali. V pláštěnkách a s lehkým deštíkem to bylo sice docela fajn, ale přeci jenom se poté rozhodli schovat pod střechu a pokračovat tam. Žáci vzpomínali na prožitá léta na základce, na nezapomenutelné okamžiky, které spolu zažili a také na to, co všechno společně zničili a jaké průšvihy je potkaly. Bylo toho tento den hodně, a proto žáci začali pomalu odpadávat a odcházet do hajan. Zítra je přeci taky den.