Dopisy žáků 8.A Ježíškovi

21 prosince, 2018 3:59 pm

Milý Ježíšku,

opět je tu všemi dětmi oblíbená doba, kdy každé dítě svědomitě otevírá okénka v adventním kalendáři, trénuje koledy a hlavně píše dopis s velkým D. Dopis Tobě – Ježíškovi. I my, starší, nejsme výjimkou, i když ty naše dopisy jsou tak trochu jiné.

Ráda bych Tě obeznámila s naší školou, kterou je Masarykova základní škola Kamenačky v Brně. Všichni, co na tuto školu chodí, jsou zajisté spokojeni, jelikož je tu super kolektiv. Jsou tu také dobří učitelé, kteří mají pevné nervy.

Ale teď k něčemu, co bych si v zájmu všech pro naši školu přála. Lepší obědy ve školní jídelně. Řekla bych, že pokud se tohle podaří, udělá to spoustě žáků větší radost než když odpadne hodina fyziky. Dále bych chtěla poprosit o delší přestávky a kratší vyučovací hodiny. Také odpolední výuka by se mohla úplně odbourat. Odpolední hodiny především starší žáky velmi vysilují. Taky bych chtěla poprosit o méně učebnic a sešitů, protože tomu, co mnohdy tahám do školy, se podivuje celá rodina i sousedka odvedle. Pokud bys mohl zaskočit do minulosti a pozměnit učební plány pro fyziku a matematiku (tak trochu to zjednodušit), byla by Ti celá 8.A (a nejen ta) neskonale vděčná. Tak to je fakt asi všechno, oč Tě žádám. Jsem skromná holka.

Pac a pusu

Tvoje Ema

Milý Ježíšku,

jelikož se blíží Vánoce, tak Ti píšu dopis, co bych si přála pro naši třídu. Myslím si,že naše třída je velmi pracovitá, a proto bych si přála více volna. Makáme od rána do večera a neschopenky si nebereme či jen velmi zřídka. Tak bych si moc a moc přála (fakt doufám, že s tím něco uděláš) – 1x za 14 dní volnej páteček. Dále je na mém seznamu Wi-fi. My ji potřebujeme. My ji potřebujeme ke studijním účelům. Ano, přesně tak. My jsme žáci, kteří se rádi dozvídají nové věci.

Takže díky za pozornost,

Tvoje Áďa

Já bych si přála, aby naše třída držela pospolu. Hlavně, aby na nás byla pyšná naše paní učitelka třídní. Ta se na nás denně naposlouchá takových stížností – to si fakt nezaslouží:)

S pozdravem Adriana

Abychom měli i nadále za třídní naši paní učitelku a ať se kvůli nám moc nenervuje.

Julča

Ahoj Ježichu,

přeju si, aby hodiny fyziky byly pořád tak zábavné jako dosud. Doufám, že se mi podaří moje „challenge“, že zvládnu sedět v jedné lavici s Tomášem a zároveň dávat pozor a taky že dostanu dvojku z přírazu.

Tak se měj a dík!

Jirka

Přál bych si, abychom si nemuseli zapisovat poznámky z hodin do sešitu a taky aby z naší třídy nikdo neodešel.

Mirek

Přeji si, aby byli všichni lidi na světě šťastní a veselí. Pro sebe bych si přál, aby se můj otravný spolužák trošičku uklidnil (pořád něco povídá a já v hodině kromě jeho veselých historek nic neslyším)

Tomáš

Ježíšku,

já vím, že jsi malé děťátko, které je každý rok vytížené z toho nekonečného tahání se s dárky, ale já bych letos taky něco chtěla. Nemohla by se naše morčata Anakin a Lumík přestat rvát, abychom je zase mohli dát do stejné klece. A kéž by mi šla o něco líp fyzika.

Opatruj se

Tvoje Terka

Milý Ježíšku,

přeji si, aby celá  naše třída měla dobrý známky.

S úctou

Áďa Z.

Přeji si více pochopení a smyslu pro humor od učitelů. Dále bych si přál lehčí hodiny fyziky.

Zdraví

Tom

Milý Ježíšku,

přeji si koně, psa, jedničku z přírodopisu na vysvědčení a být lepší v angličtině.

S přáním hezkého dne

Áďa N.

K Vánocům bych si přála, aby se v naší třídě každý cítil dobře.

Lucka

Ať mají děti v Chovánku krásné Vánoce.

Anička

Přeju si, aby nikdo nebyl na Štědrý den sám, aby měli všichni úsměv na tváři.

Danča

Milý Ježíšku, přeji si hodně, ale opravdu hodně úspěchů pro našeho maskota Nefyho. Přeji si také štěstí a dobrý prospěch pro všechny mé spolužáky. Školní rozhlas by mohl být v lepším stavu a vybavení některých tříd by mohlo být bohatší. Jinak mám naší školu rád. Takže souhrnně jsem spokojen.

Znamenám se s pozdravem

Vítek

Přál bych si každý den v učebnách ohňostroj (povinně a bez debat), hodiny parkouru 3 x denně, na oběd pizza a ze školního rozhlasu aby hrála pouze a jedině kapela Rammstein.

A to je vše.

Richard

Přeji si, aby se do našeho kázeňského deníku psaly i pěkné poznámky. I když se to na první pohled nezdá, umíme být hodní, jen se musíte podívat víckrát a pozorně.

Klára

Přeji si, abychom už konečně vymalovali naši třídu a taky lepší obědy.

Zdar a sílu.

Štěpán

Přeji si, aby všichni moji spolužáci z 8.A měli na Vánoce pohodu, klid a žádné problémy.

Natka

Chtěl bych, aby všichni dostali, co chtějí. Ať jsou všichni zdraví a veselí a ať je v hodinách větší zábava.

Adam

Já bych chtěl, aby nevypukla chřipková epidemie, ať zbytečně nezameškáme školu.

Filip