Den matek, Dělnický dům – 9.5.2024

10 května, 2024 7:53 am

Čtvrtek 9.5.2024 byl možná pro většinu obyčejných lidí naprosto běžným pracovním dnem, avšak pro naši školu, zejména některé žáky a pedagogy, byl výjimečný a připravovali se na něj celý školní rok. Konala se totiž velmi očekávaná oslava našich maminek, která vyvrcholila právě v tento den, v Dělnickém domě. Jsme moc rádi, že přišel plný sál natěšených rodičů, prarodičů, tetiček, strýčků, sourozenců a dalších příbuzných i vzdálenějších. Děti se na tento významný den velice těšily, protože chtěly všem ukázat, že ve škole se nejen učí, ale že je tam také zábava a plno tanečních, hereckých a zpěváckých talentů.

Na pódiu vystoupili žáci 1. třídy s netradičním židličkovým tancem, s anglickou písničkou a společně se čtvrťáky si také připravili představení, jak Šmoulové letí na Mars. Děti z 2. tříd se zase předvedly u české i anglické písničky věnované jejich skvělým maminkám, u tance s deštníky se ale možná trochu bály, aby jim děti nepřivolaly déšť, ale všechno dobře dopadlo. Žáci 3. třídy dojemně zazpívaly slavnou píseň Hallelujah a u další písničky zase pro maminky upekly dokonce perníčky, které voněly na celý sál. Čtvrťáci si krásně natrénovali písničku Máma od skupiny Lunetic a další skupinka se předvedla se skvělou angličtinou u hitu We are the world od Michaela Jacksona. Společnými silami také 1.-4. třídy předvedly, co se naučily v kroužku Fit dance, a to taneční kreaci na song Waka, waka od slavné Shakiry. Žáci a žačky 5. tříd nám zase pomohli vzpomenout si na naše oblíbené pohádky z dětství a zahráli dechberoucí divadlo na motivy Šípkové Růženky a pohádku O 12 měsících. Nesmíme však zapomenout na ty jednotlivce, kteří dojemně zazpívali sólo a nebáli se předvést před tak velikým publikem sami, děkujeme páťákům Marině, Sáře a Petrovi, měli jste opravdu kuráž a sklidili jste zasloužený aplaus!

Teď už nezbývá nic jiného, než ještě jednou poděkovat za hojnou účast, popřát maminkám mnoho štěstí a radosti ze svých nadějných talentů z Kamenaček a těšíme se na Vás zase příští rok, opět na stejném místě.