Cookie Day aneb Sušenkový den

21 prosince, 2018 3:30 pm

Jednoho prosincového dne, teda 13.12. abych byla přesná, se šest holek (Áďa, Klárka, Julča, Ema, Adélka a Terka) sešlo pod vedením paní učitelky Krátké, aby společně naučily čtvrťáky  upéct sušenky s pár dalšíma „srandama“ okolo, a to všechno samozřejmě v angličtině. Tahle naše skvělá akcička obsahující pečení, zpívání a vtipné hlášky dle pečlivě připraveného scénáře bohužel obnášela i časné ranní vstávání. Několik dní před naší premiérou jsme pilně trénovaly. Náš tým obohatila i přítomnost profesionální fotografky spolužačky Klárky. „Sušenkový“ program obsahoval vlastně maličké divadelní představení. Celé se to motalo kolem jedné jedině věci a to – kdo ukradl sušenky.

Následovalo vtažení diváků (tedy žáků 4 tříd) do děje, dokonce jsme i zpívaly. Áďa  a Terka hrály na klavír. Pak jsme se oblékly do zástěr, daly si na hlavu kuchařské čepice a pokračovaly jsme v podrobné instruktáži, jak se takové sušenky vlastně pečou a co je třeba. Rozjely jsme naši vlastní kuchařskou show. Pečlivě jsme připravily těsto a následoval kvíz. Naši diváci si měli vzpomenout na názvy všech ingrediencí, které jsme použily. V každé třídě jsme měly úspěšného luštitele naši nelehké hádanky. Ten si pak mohl vytáhnou z naší kouzelné krabice odměnu. Nakonec byl čas se se třídou plnou veselých čtvrťáčků rozloučit a dát se do pečení. Ve školní kuchyňce nás ale naši milí čtvrťáci navštěvovali a mohli si vlastnoručně sušenky vykrajovat. Pak honem honem se sušenkami na plech a do trouby. Sušenky se povedly a upekly jsme jich opravdu hodně, takže jsme je rozdaly nejen všem čtvrtým třídám, naší třídě 8.A ale i učitelskému sboru. Všem  moc chutnalo a sušenky chválili. Jak říká naše paní učitelka Krátká, když se do něčeho dá máslo, tak to prostě nemůže být špatné. A to je teda fakt pravda.

Adélka, Áďa Z., Julča, Terka, Ema (8.A)

PS:

Podle mě se celá akce povedla tak, jak měla.

Terka

Tento den byl opravdu vydařený. Sušenky byly výborné (už nejsou:)). Doufám, že to někdy zopakujeme.

Áďa Z.

Moc jsme si to užila a doufám, že budu mít zase příležitost se podobné akce zúčastnit. Tak co podnikneme příště?:)

Julča

Moc se mi tahle akce líbíla a ráda bych, aby byly i další podobné akce.

Áďa N.