Co je u nás nového

26 září, 2017 1:57 am

Myslím, že novinky zajímají každého, dovolte mi tedy zmínit několik novinek školních.

Ve třídě 1. B u paní učitelky Marie Novotné se děti začaly učit číst netradiční metodou Sfumato. Tato metoda, je sice méně známá, ale její výsledky jsou vynikající. Jen se to musí umět učit. Paní Novotná učí prvňáčky číst touto metodou již podruhé. Rodiče zjistí, že do Vánoc budou děti číst velmi dobře samy.

Aby toho nebylo málo, pustila se paní učitelka Novotná letos s dětmi do výuky matematiky metodou profesora Hejného. Část letní dovolené obětovala kurzům a nyní je certifikovanou učitelkou této metody. Podle všeho to děti hodně baví a pokračování ve druhé třídě za rok, je už nyní jasné.

Třídy 3. B a 3. C vyučují nové paní učitelky, které už s dětmi pracují na plné obrátky. Žáci těchto tříd navíc běhají po krásných nových podlahách. Nevržou jim při každém kroku pod nohama a příjemně se na nich hraje a sedí. Ve třetích třídách také mluví anglicky maňásek. Opravdu, je zelený a má ho na ruce nová paní učitelka angličtiny. Děti nechtějí končit hodiny a s loutkou diskutují anglicky i o přestávce.

Do dalších dvou tříd prvního stupně přibyly nové dataprojektory připojené na internet. Těšíme se, že snad už v příštím roce budou dataprojektory nebo interaktivní tabule ve všech učebnách naší školy. A že do dvou tříd druhého stupně přibyl nový stavitelný žákovský nábytek se stalo již dobrou tradicí. Již brzy bude tento pevný, kvalitní a ergonomický nábytek ve všech učebnách.

Také do tělocvičny byl vrácen dataprojektor a byla celá ozvučena kvalitní soupravou s dobrým zvukem. Nyní se v ní dá opět promítat a pouštět videa a prezentace, to vše se zvukem. Jestli se dá nyní s hudbou cvičit? No samozřejmě, že ano. Musíte mít svůj notebook nebo jiný zdroj signálu a to stačí.

Do nářaďoven postupně přibývají pomůcky a pomalu se rozšiřuje okruh sportů, které jsou na škole provozovat. Na přelomu září a října bude do tělocvičny dolajnováno hřiště na badminton a na hřiště přibudou dvě atletické dráhy na sprint. Na hřišti je také osm nových pohodlných laviček, které se dají použít jako střídačky pro sportovce.

Část kuchyňského zázemí dostane počátkem října novou odolnou protiskluzovou dlažbu namísto špatně položené čtyři roky staré, rozpraskané a nebezpečné. Do žákovské knihovny přibývají postupně nové knížky, ostatně v polovině září opět zahájila půjčovní provoz.

Na chodbách, stěnách a stropech ještě visí mobilní sochy, grafiky, koláže a práce žáků, které byly vyrobeny k výročí školy a hlavním vestibulu školy jsou koláže z fotografií, jako vzpomínka na loňský náročný školní rok.

I v letošním roce budou pokračovat úspěšné školní projekty jak výukové, sportovní a další, tak prezentační, Vánoční jarmark, dva lyžařské kurzy, školy v přírodě, výukové projekty druhého stupně a podobně. Učitelé již píší scénáře a chystají vše potřebné.

Čeká nás doufám rok klidnější, pracovní a pohodový. Co chystáme a ještě není hotovo? To zatím nechci prozradit. Musíme změny a další novinky dobře zvážit, aby škole pomohly a byly jí a dětem ke prospěchu. Bude jich myslím hodně, ale zatím jsou ve stádiu přemýšlení, diskuzí a navrhování řešení. Již nyní si ale troufám říct, že příští školní rok bude částečně jiný a některé změny, pokud budou dobře připraveny mohou nastat již ve druhém pololetí tohoto roku. Uvidíme.

Hezký školní rok všem.