Branný závod Železný Empík

23 června, 2017 3:57 pm

Ve čtvrtek 22 .6. se naši deváťáci zúčastnili branného závodu pro žáky základních škol Železný Empík. Závod probíhal v areálech SKP Kometa, Jungle park a jejich okolí. Soutěžilo se o poháry ředitele MP Brno. Soutěžící např. běhali na čas, předvedli jízdu na kole, vyplnili kvíz ze zdravovědy, stříleli ze vzduchovky, přesouvali se na raftu pomocí nataženého lana. Naši školu reprezentovala 2 družstva ve složení: Radek Majdloch, Jan Šimoník, Monika Blažková a Tereza Klíčová, Markéta Petřicová a Dominik Ferdinand. I když jsme neobsadili žádné z prvních míst, závod se všem líbil a moc si ho všichni užili. Pro nesoutěžící žáky byl připraven doprovodný program, např. ukázka Jednotky psovodů MP v podobě zadržení pachatele strážníky služebním psem, ukázka úpolové gymnastiky a  ukázka Vida Centra pokusů s těžištěm. Nejvíce se všem líbila vodní stěna vytvořená hasiči, kterou žáci v úmorném vedru probíhali a osvěžovali se. Jednou z vedlejších disciplín byla střelba laserovou pistolí, kterou vyhrál Radek Majdloch a na druhém místě se umístil Pavel Pochop. Gratulujeme.