Bohemian Rhapsody

8 února, 2019 12:13 pm

Dne 28. ledna se v kině Lucerna promítal film Bohemian Rhapsody a naše škola u toho nesměla chybět. Na filmové představení šli žáci 7. – 9. třídy. A jak to viděli?

Tento film je připomenutím legendární skupiny Queen, jejich hudby, nevšední tvorby a zpěváka Freddieho Mercuryho. Viděli jsme bleskový vzestup jejich kariéry, díky zcela odlišným a nepřekonatelným písním jako Bohemian Rhapsody, We will rock you, We are the champions a mnoha dalším. Především jsme nahlédli do jejich profesionálního života a neřízeného osobního tempa. Vrcholem byl koncert Live Aid v roce 1985, kde skupina Queen předvedla jednu z největších a nezapomenutelných show. Queen jsou dodnes uznávaným hudebním vzorem po celém světě, bez ohledu na generace. Film byl úžasný a plný emocí.

(Adriana Daňková)