Automat na potraviny Delikomat 22. 6. končí provoz

19 května, 2016 6:25 pm

Firma provozující automat na potraviny Delikomat není schopna upravit sortiment jídel a nápojů tak, aby vyhovoval nově chystané vyhlášce MŠMT, která bude provádět novelizovaný školský zákon, který začne platit od 1. září 2016. Stahuje proto jídelní automaty ze všech základních škol.

§ 32 Školského zákona20160519_180246

Ve školách a školských zařízeních se zakazuje (…) reklama a nabízení k prodeji nebo prodej potravin, které jsou v rozporu s výživovými požadavky na zdravou výživu dětí, žáků a studentů. Požadavky na potraviny, pro které je přípustná reklama a které lze nabízet k prodeji a prodávat ve školách a školských zařízeních, stanoví ministerstvo a Ministerstvo zdravotnictví vyhláškou. Tolik citace.

Na naší škole zatím po datu 22. června zůstane pouze druhý automat na svačiny a nápoje, který pravděpodobně kapacitou nebude stačit poptávce dětí. Vedení školy bude o dalším vývoji s firmami poskytujícími podobné služby jednat. Potraviny budou muset odpovídat předpisům MŠMT o zdravém stravování dětí ve školách a zatím není jasné, které firmy se do nabídky pustí.

vedení školy