„Adapťák“ 8.A

8 listopadu, 2018 2:51 pm

V letošním školním roce bylo v osmých třídách tak málo žáků, že se vedení školy rozhodlo tyto třídy sloučit, a tak je z nás jedna třída. Jsme teď všichni 8.A  A jelikož jsme tím vytvořili novou společnost, bylo třeba (i když se tak nějak všichni známe) seznámit se blíž. Dlouho jsme se dohadovali, co bychom jako ta nová třída mohli podniknout. Ten chtěl to, ten zas ono. A nakonec jsme byli zajedno. Našim cílem se stalo Lanové centrum PROUD – pecka!!!                                                                                        Terka Šilhavá

V úterý 2. 10. jsme se sešli před školou 7:30 hod. Paní učitelka si nás spočítala a my vyrazili na zastávku autobusu číslo 44. Vystoupili jsme na Lesné a odtud „trtali“ směrem k lanovému centru. Tam nás uvítali naši instruktoři Mája a Vašek a seznámili nás s programem. Dopoledne jsme hráli různé fakt super hry např. jsme učili tak trochu oškubanou slepici Máňu. Velká legrace byla i projekt KOSMO. Našim úkolem bylo sestrojit přistávací zařízení pro pilota. Byli jsme rozděleni do 5 skupinek a sestavovali testovací moduly. Oběd jsme si také užili, každý z nás obdržel svoji vlastní šunkovo-sýrovou pizzu – Mňam, Mňam!! Po  obědě jsme otestovali naše zařízení. Vesmírné prototypy modulů byly spouštěny z výšky asi 12 metrů a šlo jen o jediné, o přežití pilota. Mimochodem piloty představovala vajíčka. A jaké bylo skóre? Třem pilotům vytekly žloutky a dva byli v dosti žalostném stavu. No nejspíš, z nás „modulostavaři“ nebudou. A pak přišel zlatý hřeb programu – hráli jsme si na opice. První opičí pravidlo bylo kvalitně jistit druhou opici. Mája s Vaškem nás seznámili s tím, jak fungují karabiny a jak se do lana nezamotat víc, než je třeba. Nakonec jsme úspěšně zdolávali překážky ve výšce až 12 metrů nad zemí. Každý z nás si vyzkoušel jištění i samotný výstup. Po náročných dvou hodinách výstupů, sestupů, houpání jsme skončili, sbalili  si věci, rozloučili se a rozešli se směrem k našim domovům. Myslím, že se adapťák podařil a chtěla bych poděkovat naší paní učitelce třídní za super akci.

Áďa Zralá