Adaptační kurz 6AB 2020

11 října, 2020 12:52 pm

Adaptační kurz šestých tříd

Přechod na druhý stupeň je pro mnohé žáky významným krokem. Mnohdy je spojen s příchodem do nového třídního kolektivu. Dvě úplně nové třídy vytvořili na naší škole šesťáci, proto jsme pro ně již tradičně připravili adaptační kurz. Cílem kurzu je vzájemně se lépe poznat a vytvořit soudržnou třídu, která bude celé čtyři roky táhnout za jeden provaz. Letos se žáci spolu s novou třídní učitelkou a v doprovodu školní psycholožky Mgr. Lenky Černé a Mgr. Martina Holomka vydali na hranici Moravského krasu do Švýcárny u Adamova. Po cestě vlakem a delším pěším přesunu se dostali až na Švýcárnu, kde na ně čekal bohatý program. Ten se skládal z různých typů sportovních či poznávacích her, z tvoření adapťáckého trička a z delšího výletu na rozhlednu. Vrcholem programu byla zajímavá netradiční varianta noční bojovky. Po třech dnech se do Brna vrátili unavení šesťáci, kteří navázali nová přátelství a vytvořili pevný základ kolektivu, který bude spolu fungovat až do deváté třídy. Ať se jim tedy všem daří!

Mgr. Jana Stratilíková, třídní učitelka 6.A

Mgr. Veronika Šujanová, třídní učitelka 6.B

Adapťák očima Laury Šimoníkové a kluků ze 6.A

Den 1

Jeli jsme vlakem asi 15 min, ale skoro všem se to líbilo. Po náročné cestě jsme konečně dorazili na místo. Byly tam dvě kočky a kluci je začali honit. Jak jsme se zabydleli, tak jsme hned šli hrát hry. Dělali jsme ze sebe stroje, naše skupina dělala gril – byla to velká sranda. Pak jsme šli na večeři a potom jsme si dělali adapťácká trička.

Den 2

Po tom, jak jsme vstali, šli jsme do blízké jeskyně a tam jsme našli dračí vejce a museli jsme je donést až do chaty, ale nesměli jsme se hýbat, teda jen ten, kdo držel vejce. Nakonec jsme to zvládli, ale místo dvou vajíček jsme dopravili jen jedno, ale nevadilo to.

Po obědě jsme vyrazili na půldenní výlet. Byl tam krásný výhled a celkově to bylo super. A na závěr dne byla bojovka. Mně se to strašně líbilo, pan učitel Holomek nám u toho vyprávěl příběhy.

Den 3

Do třídního poháru jsme po celý adapťák sbírali ping-pongové míčky a až ho naplníme, pojedeme na výlet. No a poslední den jsme se balili a po obědě jsme už šli, cestou jsme se stavili v obchodě. Potom jsme už zase jeli domů vlakem a na některé už na nádraží čekali rodiče.

IMG_20200915_160757