6.B v lanovém centru

28 června, 2021 9:30 am

       V úterý 22.6. žáci 6. B nemohli dospat, protože je čekal několikahodinový program v Lanovém centru PROUD v Brně na Lesné. Ačkoliv se ráno bouřilo a vypadalo to, že se výlet konat nebude, nakonec jsme si společně přivolali krásné letní počasí, odložili jsme pláštěnky a deštníky a užili si společně den plný nových zážitků. 

       Po tom, co jsme dorazili do centra, nás čekalo seznámení se s nízkými lanovými překážkami a vzájemným jištěním. Teprve potom se již poučení a zkušení mladí lezci mohli přesunout na vyšší lanové překážky. Žáci byli rozděleni do trojic a vzájemně se jistili, podporovali a motivovali k překonávání svých limitů. Neustálou kontrolu a péči všem dodávali zkušení lektoři a vyškolení instruktoři. Děti bojovaly s rovnováhou, jistotou a důvěrou v kamarády, ale i v sebe sama. 

       Po několika hodinách si již vysílení žáci na chvíli odpočali, dopřáli si oběd a načerpali novou energii na další aktivitu, zvanou Arrow game. Odhodili jsme tedy lana, úvazky a karabiny a nasadili si helmy, vzali luky a šípy a nemohli se dočkat, co nového se zase naučíme. Arrow game je zajímavá sportovní aktivita, která u nás není zatím moc známá. Jedná se o týmovou hru, kdy si žáci vyzkouší a naučí se, jaké mají lukostřelecké dovednosti. Po rozcvičce a nácviku střelby, byli žáci vpuštěni do arény, kde je čekala týmová hra, nenáročná na strategii. Dala by se připodobnit vybíjené, kdy se jeden tým snaží vybít všechny členy z týmu druhého. Každý, kdo měl luk a šíp, se snažil trefit protihráče, kteří po vybití odcházeli z arény. Šípy byly zakončené molitanovými hroty, takže se nikdo nemusel bát, že ho střela bude bolet. Všichni si užili mnoho netradiční zábavy, adrenalinu a překonali svoje limity. Už se moc těšíme, kam zase příště vyrazíme. 

Mgr. Veronika Šujanová