4.B na dopravní výchově
1 června, 2026 11:14 am
Žáci třídy 4.B se zúčastnili programu EMPÍK Cyklista v areálu dopravní výchovy na Riviéře v Brně. Výukový program je zaměřený na bezpečnost v silničním provozu a pomáhá dětem osvojit si pravidla správného chování chodců i cyklistů. Program probíhá na moderním dopravním hřišti v blízkosti koupaliště Riviéra, které slouží školám i veřejnosti.
Nejprve jsme se přesunuli na dopravní hřiště, kde jsme si všechno mohli vyzkoušet v praxi. Dostali jsme reflexní vesty a helmy a pod dohledem instruktorů a policistů jsme projížděli křižovatkami, sledovali semafory a správně reagovali na dopravní značení.
Poté nás čekala teoretická část, během které jsme si zopakovali dopravní značky, pravidla silničního provozu a zásady bezpečné jízdy na kole.
Celé dopoledne jsme si velmi užili. Někteří zjistili, že pravidla silničního provozu nejsou vůbec jednoduchá, ale všichni jsme se naučili něco nového. Nejvíce nás bavila praktická část na kolech a koloběžkách. Díky programu jsme si uvědomili, jak důležité je být na silnici opatrný a ohleduplný vůči ostatním
Zuzana Siegelová a Lucie Čermáková