Vídeň

28 března, 2019 4:21 pm

Dne 20. 3. 2019 jsme se všichni natěšení sešli v 7.45 hodin před školou s batůžky na zádech a s plnými peněženkami. Nasedli jsme do autobusu, kde už byli všichni účastníci zájezdu z 6., 8. a 9. tříd. Absolvovali jsme zhruba dvouhodinovou cestu s kratší přestávkou, než jsme dojeli do Vídně.
Cestou s námi jel i pan průvodce, který nás průběžně seznamoval s rakouskou kulturou.
Naše první zastávka byl Schönbrunn, kde jsme navštívili pouze muzeum kočárů a následně jsme zavítali i do krásných zahrad.
Následovali jsme zelený (žlutý) deštník ze zahrad až k autobusu, který nás dopravil do centra Vídně. Tam jsme si nejdříve prošli nějaké památky a poté jsme si mohli, díky padesátiminutovému rozchodu, zajít na oběd nebo sehnat nějaké ty suvenýry, kterými bychom se doma pyšně chlubili. Poté jsme prošli další část Vídně a dostali jsme se do Přírodovědného muzea. Za hodinu jsme si celé muzeum mohli projít, i když za tak krátký čas to byl téměř nadlidský úkol. I v tom spěchu bylo ale muzeum krásné, zábavné i zajímavé.
Nakonec jsme navštívili i Primark, kde jsme se hned po rozchodu všichni zběsile rozběhli nakupovat.
Celým dnem a celou Vídní nás provázel úžasný pan průvodce, se kterým byl náš výlet o něco zábavnější.
Chtěli bychom poděkovat paní učitelce Sovové, která pro nás výlet zorganizovala, a kdyby se naskytla možnost vyrazit příští rok někam znovu, určitě bychom neváhali, jelikož se nám výlet do Vídně opravdu líbil.

Za všechny žáky

Adéla Zralá a Ema Škarková