Parlamentní den

7 prosince, 2017 2:36 pm

Dne 22.11.2017 se zástupci naší školy s panem učitelem Martinem Holomkem,  vydali  na Parlamentní den na Střední škole Jílová Brno, kde se sešli zástupci parlamentu základních škol pod vedením Městského parlamentu dětí a mládeže Brno. Akce začala v 9:30, kdy vedení uvítalo účastníky akce a představilo program dne.  Každý ze zástupců parlamentu dostal svačinu  (bagetu, pití a tyčinku). Dále probíhal program, kdy byli zástupci rozdělení do skupin podle barev. Dále byly děti vydány do rukou zástupce skupin a nadále pracovaly na projektech o zadaných tématech. Od  12:30 se  začali prezentovat práce jednotlivých skupin. Každá skupina měla jiné téma a prezentovali ho před celým zasedáním. Jakmile všechny skupiny od prezentovaly svůj projekt, proběhlo vyhodnocení projektu za Základní školu.   Tento den měl ukázat mladým lidem že mají právo říct svůj názor a prosadit ho. Tohoto dne z naší školy se zúčastnili zástupci: Adam Pavlík z 9.A, Kristýna Shevchuk z 9.A, Filip Janda z 9.B a Adriana Daňková z 6.A.

Žákovský parlament děkuje za pozvání na akci a těšíme se na další  parlamentní setkání.

Článek: Kristýna Shevchuk