5.B v Knihovně Jiřího Mahena

7 prosince, 2017 11:27 am

Dne 4.12. se děti z 5.B zúčastnily besedy v Knihovně Jiřího Mahena. Téma znělo lákavě: nejoblíbenější trojlístek – horor, sci-fi a fantasy. Po úvodním seznámení s těmito třemi žánry a vzpomínkách na knižní a filmová zpracování těch nejslavnějších, si děti vyzkoušely několik aktivit, které měly jejich orientaci mezi žánry zpřesnit. Kromě poslechu, krátkého čtení a následného vyprávění o ukázce, děti nejvíc bavil přepis povídky. Text, který dostaly, měly přepsat do podoby sci-fi nebo fantasy. Světy, které během pár minut v jejich představách vznikly, byly velmi pozoruhodné a je možné, že se mezi žáky probouzí budoucí spisovatelé. A pokud ne spisovatelé, tak doufám, že alespoň zapálení čtenáři.