1 a 2. oddělení navštívilo Nemocnici zvířátek

21 dubna, 2016 11:25 am

Ve středu 20. 4. 2016 se děti z prvního a druhého oddělení vydaly do Nemocnice zvířátek. Je to nemocnice podobná té opravdové a hned po příchodu si nás převzal personál nemocnice a mohli jsme nechat ošetřit svá zvířátka ( plyšového kamaráda).

Zvířátka měla různá zranění a bolístek. Pejska bolelo bříško, kočička musela
na operaci, papouška přivítali na ortopedii, žabák navštívil zubní ordinaci a takhle bychom mohli pokračovat ještě dlouho. Děti navštívily také polní nemocnici, kde si vyzkoušeli poslech srdíčka, viděly ukázku první pomoci. Dále nás čekali záchranáři
s opravdovou sanitkou, kde jsme si měřili tep a vykládali o zařízení v tomto voze. Neminulo nás ani povídání s hasiči. A představte si, že jsme seděli v opravdovém hasičském autě a zjistili, jak funguje hasící hadice a řekli si to nejdůležitější o výstroji hasičů. Ujasnili jsme si důležitá čísla na policii, hasiče, záchrannou službu.
Na rozloučenou nám zahoukala sanitka. Moc se nám tento výlet líbil a odnesli jsme si plno užitečných informací a dárečků.